Druciarnia Artystyczna

Druciarnia artystyczna została otwarta w 2010 roku. Znajduje się w jednej z moim zdaniem najładniejszych lokalizacji we Wrocławiu. Tuż obok budynku uniwersytetu na Rynku, z widokiem na Odrę i Wyspę Słodową. 

Otworzyłam Druciarnię artystyczną ponieważ kocham tworzyć. Szczególnie gdy mowa o tworzeniu zaczarowanych, bajeranckich wdzianek dla świetnych klientek. Wszystkie sukienki, swetrzyska, otulaki i inne piękne wariactwa szyję samodzielnie. Sama kupuje materiały, sama robię projekt i sama nadaję sukience ostateczny kształt. Oczywiście, mogłabym bardziej zautomatyzować ten proces wysyłając projekty do jakiejś szwalni… ale to nie to samo. Uwielbiam samodzielnie nadawać formę tkaniom za pomocą nici, a następnie widzieć jak moje klientki są szczęśliwe, bo genialnie wyglądają w nowym wdzianku. 

Tworzenie czegoś co moim zdaniem jest super, a następnie dobranie tych super cosiów tak, żeby moje klientki miały wlepiony uśmiech na twarzy to dokładnie moja ukochana praca, dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzenia mnie osobiście na Grodzkiej 7.

W Druciarni Artystycznej znajdziecie dla siebie coś na każdą porę roku. Od cieńszych autorskich sukienek, przez ciepłe swetrzyska, do grubych otulaków i czapek, które ochronią Was nawet przed zimnym jesiennym wiatrem. Wszystkie z tych rzeczy  będziecie mogły cudnie ze sobą komponować na różne sposoby.

Jeżeli jesteście ciekawe jak i gdzie to wszystko szyję to odpowiedź jest prosta. W Druciarni na Grodzkiej na mojej kochanej maszynce do szycia. Jeżeli mnie odwiedzicie to prawie na pewno będziecie mogły zobaczyć jak ożywają niektóre z moich cudeniek.

Niektóre z Was pewnie zastanawiają się też skąd wzięła się nazwa “Druciarnia Artystyczna”, skoro głównie szyję sukienki i inne ubrania. Owszem, sukienki artystyczne, więc druga część się zgadza, no ale skąd druciarnia. Otóż na początku żywota druciarni w dużym stopniu zajmowałam się też własnoręcznym robieniem biżutów z różnych drutów i ładnych kamieni. Teraz mimo tego, że nadal można u mnie zakupić ciekawą biżuterię, to najczęściej jest ona zrobiona przez  któregoś z moich zaprzyjaźnionych artystów. 

Poza ubraniami i biżutami znajdziecie też w mojej Druciarni artystycznej oryginalne akcesoria, takie jak ręcznie robione skórzane torebki i filcowe szale.

Oto w skrócie jest moja Druciarnia artystyczna. Myślę jednak, że tego czym ona dokładnie  jest nie da się do końca opisać słowami, dlatego serdecznie zapraszam; wpadnijcie do mnie i poczujcie na własnej skórze czar mojego magicznego miejsca. Mam wielką nadzieję, że spodoba się on Wam tak jak i mnie.